DeTİM’e hoşgeldiniz!

Demiryolları Teknik İnceleme Merkezi:
DeTİM’in uzmanları uzun yılların tecrübesi ve son teknolojiyle donatılmış sektörün lider kişilerinden oluşmaktadır. “Tek elden tam hizmet” ilkesiyle üçüncü taraf gözetim, denetim ve belgelendirme ile mühendislik projelerinizde 100% yerli ekibimizle hizmetinizdeyiz!

Hizmetlerimiz

Onaylanmış Kuruluş (NoBo), DeBo (Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş Atanmış Kuruluş), ECM Belgelendirme Kuruluşu, CSM Assessment Body (AsBo) ve CENELEC EN 5012x ISA (Bağımsız Emniyet Değerlendirme Kuruluşu)

Tüm demiryolu yapısal alt sistemlerde, ister yeni bir tasarım olsun ister büyük değişiklik, karşılıklı işletilebilirlik teknik şartnamesi (TSI), elektronik ve programlanabilir elektronik  sistemler kapsamında EN 5012x standartları için bağımsız emniyet değerlendirmesi için bir ISA, SIL sertifikasyonu veya Ortak Emniyet Yöntemlerine Göre Bağımsız Emniyet Değerlendirmesi için bir AsBo’ya ihtiyaç duyulmaktadır.

Tüm TSI’lar, ECM (Bakımdan Sorumlu Kuruluş), EN 15085, EN 50126, 50128 ve 50129 kapsamında RAM-S ile fonksiyonel emniyeti değerlendirebilir, tüm sistemler, alt sistemler için TSI, elektronik ve programlanabilir elektronik bileşenler için SIL sertifikası verebilir, 402/2013/AT ile UTP Gen G Mevzuatları kapsamında bağımsız emniyet değerlendirmesi ve değişiklik yönetiminizi doğrulayabiliriz. Hem de tüm altyapı ve araç modernizasyonu, telekom, trafik kumanda ve kontrol sistemleri, sinyal ve elektrifikasyon alt sistem ve komponentleri için!

Hafif Raylı Sistemler

Hafif raylı sistemler (metro, tramvay, vb.) için Directive on Construction and Operation of Tramways (BOStrab) mevzuatı ve fonksiyonel emniyet (EN 50126, 50128 ve 50129) kapsamlarında sistem entegrasyon denetimi hizmetleri vermekteyiz:

  • İşletmeye almak üzere tasarım doğrulama ve araç tescil-sicil yönetimi
  • Modernizasyon için teknik şartname kontrolü
  • Kaynak Sertifikasyonu (EN 15085)
  • Fonksiyonel emniyet değerlendirmesi (EN 50126, EN 50128, EN 50129)
  • V cycle bağımsız değerlendirmesi

EN 12663, EN 14363 ve diğer kapsamlarda anlaşmalı TS EN ISO/IEC 17025 akreditasyonlu partner test merkezlerimde tip testleri hizmeti

Eğitim, Üretim Denetimi ve Belgelendirme

ERASMUS+ kapsamında AB finansmanlı projelerde devlet kuruluşları TCDD, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile en iyi ülke örnekleri ziyaretleri ve mesleki eğitim ve yetkinlik kazandırma projeleri hizmetleri vermekteyiz.

DeTIM Academy ile raylı sistemlerle ilgili mesleki eğitimler.

Emniyet Yönetim Sistemi (EYS), risk yönetimi, bakım yönetimi, trafik yönetimi, operasyonel ve organizasyonel yönetim, insan organizasyon faktörleri (HOF) ile ilgili bağımsız emniyet değerlendirmeleri ve bağımsız üçüncü taraf üretim gözetim ve denetim hizmetleri!