DeTIM’e hoşgeldiniz!

Demiryolları Teknik İnceleme Merkezi:
DeTIM’in uzmanları uzun yılların tecrübesi ve son teknolojiyle donatılmış sektörün lider kişilerinden oluşmaktadır. “Tek elden tam hizmet” ilkesiyle üçüncü taraf gözetim, denetim ve belgelendirme ile mühendislik projelerinizde 100% yerli ekibimizle hizmetinizdeyiz!

Hizmetlerimiz

Onaylanmış Kuruluş (NoBo), CSM Assessment Body (AsBo) ve ISA (Bağımsız Emniyet Değerlendirme Kuruluşu)

Tüm demiryolu yapısal alt sistemlerde, ister yeni bir tasarım olsun ister önemli bir değişiklik, karşılıklı işletilebilirlik teknik şartnamesi (TSI), bağımsız emniyet değerlendirmesi ve doğrulama onayı için bir bağımsız emniyet değerlendirme kuruluşuna (AsBo) ihtiyaç duyulmaktadır.

Tüm TSI’lar, IRIS, ECM (Bakımdan Sorumlu Kuruluş), EN 15085, EN 50126, 128 ve 129 kapsamında RAM-S ile fonksiyonel emniyeti değerlendirebilir, tüm sistemler, alt sistemler için TSI, bileşenler için SIL sertifikası verebilir, 402/2013/AT ve UTP Gen G Mevzuatları kapsamında bağımsız emniyet değerlendirmesi ve değişiklik yönetiminizi doğrulayabiliriz. Hem de tüm altyapı ve araç modernizasyonu, telekom, trafik kumanda ve kontrol sistemleri, sinyal ve elektrifikasyon alt sistem ve komponentleri için!

Hafif Raylı Sistemler

Hafif raylı sistemler (metro, tramvay, vb.) için Directive on Construction and Operation of Tramways (BOStrab) mevzuatı ve fonksiyonel emniyet (EN 50126 RAM-S) kapsamlarında iu hizmetleri vermekteyiz:

  • İşletmeye alma ve tasarım doğrulama ve tescil-sicil yönetimi
  • Modernizasyon için teknik şartname hazırlama
  • Kaynak Sertifikasyonu (EN 15085)
  • Fonksiyonel emniyet analizleri (EN 50126, EN 50128, EN 50129)
  • Proje yönetimi (test merkezi, kamu kuruluşları, tedarikçiler arasında)
  • Fizibilite etüt değerlendirmeleri
  • EN 12663, EN 14363 kapsamında 17025 akreditasyonlu test merkezlerimizde test planlama, test prosesleri hazırlama ve koordinasyonu (Birçok ülkede özellikle İspanya’da komponent test laboratuvarımız bulunmaktadır)

Eğitim, Üretim Denetimi ve Belgelendirme

Üretim denetimi, araç ve altyapı kapsamında partnerlerimizle TSI, ECM sertifikasyonu ve denetimleri, eğitimleri.

Emniyet Yönetim Sistemi (EYS) kurulumu ve diğer bağımsız üçüncü taraf denetim hizmetleri!